Wiadomości (47)

wtorek, 18 wrzesień 2018.

Historia Lotnictwa Polskiego

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z kolejną częścią artykułu pt. "Historia Lotnictwa Polskiego" tworzonego przez naszego współautora Kamila Janika. Dzisiejsza część "Bitwa o Anglię" idealnie wpasowuje się w czas kiedy to mamy możliwość obejrzenia dwóch produkcji filmowych przedstawiających w jakże różnoraki sposób udział polskich lotników w wyzwalaniu brytyjskiego nieba.

Ostatnio zmieniany wtorek, 18 wrzesień 2018.
    niedziela, 08 lipiec 2018.

Katastrofa myśliwca MiG-29

O tragedii jaka wydarzyła się w 22 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku nie będziemy się rozpisywać, gdyż wystarczająca ilość informacji pojawiła się już w mediach. Pragniemy spojrzeć na tę tragedię z innej strony - ze strony rodziny zmarłego tragicznie pilota.

Ostatnio zmieniany niedziela, 08 lipiec 2018.

Już jutro (26 maja) na lotnisku w Janowie odbędzie się kolejny Dzień Otwartych Koszar 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego, który organizowany jest w ramach obchodów święta jednostki.

Ostatnio zmieniany piątek, 25 maj 2018.
    środa, 04 kwiecień 2018.

Piknik lotniczy w Mińsku Mazowieckim

W ramach obchodów święta 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim w dniu 26 maja bieżącego roku przy naszym jako fundacji współudziale zorganizowany będzie "Dzień Otwartych Koszar". Jest to najważniejsze wydarzeniee lotnicze w regionie. W trakcie tegorocznej edycji odbędą się pokazy lotnicze samolotów bojowych, cywilnych oraz możliwość lotów widokowych. Ponadto na wystawie statycznej będzie można zobaczyć sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu Polskich Sił Zbrojnych. Wszystkie informacje w trakcie pojawiania się będziemy na bieżąco publikować, a tym czasem jako współorganizatorzy serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników wojska i lotnictwa do udziału w tym święcie.

Ostatnio zmieniany środa, 04 kwiecień 2018.
    poniedziałek, 05 marzec 2018.

Historia lotnictwa polskiego

Kontynuując cykl "Wyjątkowy 2018 rok" rozpoczynamy budowanie jednolitego tekstu na temat historii lotnictwa polskiego. Będą to pojedyncze artykuły, ukazujące się co jakiś czas na naszym portalu, a w całości składające się w obszerny dokument o wspomnianym tytule. Postaramy się przedstawić historię polskiej awiacji w ciekawy, podparty dokumentami sposób. Zarówno poszczególne części jak i całość publikowana będzie w zakładce "Historia"

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 marzec 2018.
    poniedziałek, 12 luty 2018.

Syn żołnierza 23. BLT potrzebuje pomocy !

Piotr Bartoszuk, syn mjr Jana Bartoszuka, naszego kolegi z jednostki, choruje na autyzm dziecięcy. Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc finansową dla 17-letniego młodego człowieka, którego dotknęła ta straszna choroba. Piotrek zmaga się z problemem od drugiego roku życia. Możemy tylko wyobrażać sobie jak bardzo jest to wyczerpująca walka, ile siły i energii, miłości i nadziei poświęca Piotr i rodzina w codziennych życiu. Jednak wszyscy są dobrej myśli, Wierzą że będzie lepiej. Obecnie największym problemem funkcjonalnym Piotrka jest opóźnienie w rozwoju mowy (wydaje dużo dźwięków, ale nie w formie komunikacyjnej). Piotrek dużo rozumie, wykonuje polecenia, często z opóźnieniem. Porozumiewa się pozawerbalnie gestem i mimiką. Poczynił duże postępy w zakresie samoobsługi. Lubi muzykę, dopiero od jakiegoś czasu akceptuje obecność i chęć pomocy najbliższych, zaczął się przytulać, patrzeć w oczy.

Ostatnio zmieniany wtorek, 13 luty 2018.